Sony laiž klajā jaunākās kameras: Alpha 7C II un Alpha 7C R

Sony nāk klajā ar divām pilna kadra kamerām: Alpha 7C II un Alpha 7C R, kuras ir jaunākais papildinājums Alpha kameru ar maināmiem objektīviem līnijā. Kameras sver aptuveni 513 gramus, to izmēri ir: 12cm x 7cm x 6cm. ILCE-7CM2  ir Alpha 7C otrās paaudzes versija, kas izceļas ar izcilu veiktspēju un piemērotību fotografēšanai ceļojumos.

 

Jaunā ALPHA 7C II kamera apvieno augstas izšķirtspējas (33 pikseļu) attēla sensoru ar kompaktu un vieglu dizainu, toties ALPHA 7C R kamera nodrošina izcilu attēlu izšķirtspēju, pateicoties 61 megapikseļu sensoram, kurš ir izmantots šīs pašas sērijas Alpha 7R V modelī. Nenoliedzami ALPHA 7C R būs piemērota ne tikai ikdienas mirkļu iemūžināšanai. Pielāgojot iestatījumus, būs iespējams izvēlēties starp portretu, dzīvnieku un ainavu fotografēšanas režīmiem, kā arī izbaudīt ērto vadāmību, pateicoties tam, ka kamera ir viegla. 


Abi jaunie kameru modeļi ir aprīkoti ar MI apstrādes bloku un BIONZ XR procesoriem, kas iestrādāti jau iepriekš izziņotajās, jaunākajās Sony maināmo objektīvu kamerās, piemēram, Alpha 7R V un Alpha 6700. Reāllaika izsekošana (AF) ar augstu precizitāti atpazīst dažādus objektus, un 5-asu iekšējā stabilizācija spēj kompensēt 7 ekspozijas soļus. Attiecībā uz video veiktspēju, abas kameras atbalsta augstas kvalitātes 4:2:2 10-bitu video ierakstīšanu līdz 4K60p, savukārt S-Cinetone krāsu kodēšana ļauj radīt kino cienīgus kadrus. Turklāt abām kamerām ir aktīvā režīma korpusa attēla stabilizācija, MI balstīta automātiskā kadrēšana, digitālais audio interfeiss un citas funkcijas, kas atbalsta augstas kvalitātes video uzņemšanu.


"Piedāvājot uzlabotās ALPHA 7C II un ALPHA 7C R kameras mēs dodam kā fotogrāfiem, tā videogrāfiem iespēju izmantot pašus modernākos rīkus un paplašināt radošās izteiksmes spektru. Turklāt novērojam pieaugošo lietotāju vēlmi dalīties ar iemūžināto saturu sociālajos medijos, tādēļ tiek meklētas tieši kompakta izmēra un augstas kvalitātes bezspoguļa maināmo objektīvu kameras," pauž Jans Salmons Legaņērs (Yann Salmon Legagneur), Sony Europe digitālās attēlveidošanas produktu mārketinga direktors.

 

 

ALPHA 7C II galvenās funkcijas:

 

 

ALPHA 7C R galvenās funkcijas:

Iespēja sakombinēt kameras korpusu ar roktura pagarinājumu GP-X2 (iekļauts ALPHA 7C R komplektā), kas nodrošina ērtu, stabilu fotografēšanu ilgākā periodā vai brīžos, kad tiek izmantots telefoto objektīvs.

 

 

ALPHA 7C II un ALPHA 7C R – ērtas un kompaktas

Abas kameras ir viegli lietojamas un ērti pārnēsājamas to kompaktā izmēra dēļ (12.4cm x 7cm x 6.4cm). Apvienojumā ar FE 16-35mm F2.8 GM II objektīvu iespējams sasniegt izcilu attēla veiktspēju un ātru AF, kas ir raksturīgi G Master objektīviem, kā arī spilgtumu F2.8 visā tālummaiņas diapazonā. Vērts atzīmēt, ka ikvienam Alpha sērijas kameras īpašniekam ir iespēja izvēlēties piemērotāko objektīvu no vairāk nekā 70 E-mount sērijas modeļu klāsta.

 

Uzlabota objektu atpazīšana, pateicoties MI apstrādes blokam

Mūsdienu mākslīgā intelekta apstrādē tiek izmantota detalizēta informācija par cilvēka ķermeni un dažādām pozām, lai ievērojami uzlabotu atpazīšanas precizitāti un kamera spētu “atrast” objektus ne tikai pēc sejām un acīm. Papildus cilvēkiem un dzīvniekiem, tagad jaunās kameras atpazīs putnus, kukaiņus, automašīnas, vilcienus un arī lidmašīnas.


Uzlabota video veiktspēja 

ALPHA 7C II un ALPHA 7C R nodrošina augstas izšķirtspējas un detalizētus video plūsmu, kas atbilst 7K un 6K, pārvēršot to 4K video. Izmantojot Log shooting mode lietotājs var uzņemt kadrus, vienlaikus novērtējot, kā fināla kadrs izskatīsies ar pēcapstrādi. Gammas līkne S-Log3 nodrošina spēju attēlot smalkus pustoņus, vienlaikus iegūstot līdz pat 14+ dinamiskā diapazona līmeņiem, turklāt kameras ir aprīkotas ar Sony unikālo S-Cinetone, funkciju, kas var radīt kinematogrāfisku efektu jau kamerā, neizmantojot pēcapstrādi. Balstoties Sony Cinema Line produktos gūtajā pieredzē, S-Cinetone funkcija nodrošina dabisku ādas toni, kas savukārt rada kinematogrāfisku efektu. Iespējams izmantot arī Creative Look funkciju, kas ļaus vienkārši un ērti pievienot filtrus gan video, gan attēliem. 

 

Lietojamība un savienojamība

Kameras aprīkotas ar skārienjūtīgu LCD monitoru ērtākai lietošanai. Tāpat arī papildus korpusā iestrādāta poga, kas ļauj lietotājam pielāgot vēlamās funkcijas, turklāt abas kameras atbalsta lietotni Creators' App videoklipu un fotoattēlu augšupielādēšanai mākonī.

 

Domājot par ilgtspēju

Pēdējo 11 gadu laikā Sony digitālajos fotoaparātos un digitālajās videokamerās aptuveni 395 tonnas neapstrādātas plastmasas ir aizstājis ar pārstrādātu plastmasu, tostarp SORPLAS, lai samazinātu produktu ietekmi uz vidi, vienlaikus neupurējot funkcionalitāti.

 

Cena un pieejamība

Jaunā ALPHA 7C II būs pieejama pie autorizētiem Sony produktu izplatītājiem Latvijā, sākot ar 2023. gada septembri, un tās cena būs 2419 EUR , bet komplektā ar 28-60mm objektīvu tā maksās 2719 EUR.

Vairāk informācijas par jauno ALPHA 7C II šeit: https://center.lv/lv/sony/?q=&q_id=4226,4227,4228,4229

 

Jaunā ALPHA 7C R būs pieejama pie autorizētiem Sony produktu izplatītājiem Latvijā, sākot ar 2023. gada oktobri, un tās cena būs 3719 EUR.

Vairāk par jauno Sony ALPHA 7C R šeit: https://center.lv/lv/sony/?q=&q_id=4230,4231