“SWPA 2024” balvu iegūst latviešu fotogrāfs Viktors Rimarevs

© Viktors Rimarevs, Latvija, Reģionālās balvas ieguvējs, Sony Pasaules fotogrāfijas balva 2024


Pasaules fotogrāfijas organizācija kopā ar Sony paziņojuši prestižā foto konkursa “Sony World Photography Awards 2024” Reģionālo balvu ieguvējus un Nacionālo balvu kandidātu sarakstu. Starp Baltijas valstīm Reģionālajā konkursā triumfējis rīdzinieks Viktors Rimarevs ar fotoattēlu “September”, kur redzama Baltijas jūras līča piekraste Tūjas pludmalē.

 

Viktors konkursā piedalās ne pirmo reizi. Nesenākais sasniegums ir Viktora izcīnītā uzvara 2022.gada starp Brīvās kategorijas pretendentiem Nacionālajā izlasē ar attēlu “Haze” jeb “Migla”.

 

Uzzinot par balvas saņemšanu, Viktors neslēpa savu sajūsmu.

 

Esmu ārkārtīgi pagodināts saņemt šo balvu. Es no sirds izbaudu fotografēšanu, tādēļ jūtos glaimots, ka manis iesniegtā fotogrāfija “September” saņēma šo atzinību. Sirsnīgi pateicos konkursa organizatoriem par iespēju piedalīties arī šogad,” sajūtas dalās Reģionālās balvas ieguvējs Viktors Rimarevs no Rīgas.

 

Viktors atklāj, ka ikdienā strādā ar programmēšanu saistītā elektroenerģijas nozarē, bet brīvajā laikā labprāt fotografē, vasarā dodas izbraucienos ar velosipēdu, bet ziemā iemīļojis slidošanu. Iecienītākā fona mūzika visbiežāk ir roks un džezs.

 

 

Reģionālajai balvai tika izvirzīts arī Igaunijas pārstāvis Raido Nurk ar fotogrāfiju “Finish”, savukārt Lietuvu pārstāvēja un par 1. vietu cīnījās Ieva Lozuraitytė ar savu attēlu “From Fascism to Fendi”. Kā Reģionālās balvas laureāts Baltijas valstīs, Latvijas pārstāvis Viktors Rimarevs iegūst ne tikai plašāku atpazīstamību, bet arī jaunu aprīkojumu savai radošajai attīstībai, kā arī viņa fotogrāfija “September” tiks iekļauta “Sony World Photography Awards” 2024.gada grāmatā un izstādē Londonā.

 

 

Pa kreisi: © Ieva Lozuraitytė, Lietuva. “From Fascism to Fendi”.

Pa labi: © Raido Nurk, Estonia. “Finish”.

 

 

Konkursa Nacionālā un Reģionālā balva (National & Regional Awards) ir Pasaules fotogrāfijas organizācijas un Sony iniciatīva, lai atbalstītu vietējās fotogrāfu kopienas 54 pasaules valstī. Šogad konkursam kopumā tika iesniegtas vairāk kā 395 tūkstoši fotogrāfijas no aptuveni 220 pasaules valstīm. Nacionālās balvas saņēmēju darbi apskatāmi konkursa mājaslapā: https://www.worldphoto.org/2024-winners-and-shortlist-galleries

 

"Sony World Photography Awards 2024" studentu, jauniešu, brīvās un profesionālās konkursa kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 2024. gada 18. aprīlī un tiks iekļauti mākslas centra "Somerset House" izstādē Londonā apskatīšanai no 19.aprīļa līdz 6.maijam. Plašāka informācija pieejama: www.worldphoto.org.

 

 

PIEZĪMES REDAKTORIEM:

 

PAR SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS

Pasaules fotogrāfijas organizācijas dibinātais, starptautiski atzītais konkurss Sony World Photography Awards ir viens no pasaules nozīmīgākajiem notikumiem fotogrāfu kalendārā. Konkurss jau 17. gadu ir visiem pieejams, tas sniedz būtisku ieskatu mūsdienu fotogrāfijā, kā arī piedāvā topošiem un jau esošajiem māksliniekiem iespēju izrādīt savu darbu pasaules līmenī. Konkursa laikā tiek godināti arī pasaules ietekmīgākie fotogrāfi, ņemot vērā viņu ieguldījumu fotogrāfijas mākslas attīstībā. Šī gada atzinību ieguva fotogrāfs Sebastjans Salgado, pievienojoties iepriekšējiem šī apbalvojuma laureātiem: Martinam Parram (Martin Parr), Viljamam Eglestonam (William Eggleston), Kandidai Hoferai (Candida Höfer), Nadavam Kanderam (Nadav Kander), Gerhardam Steidlam (Gerhard Steidl) un Gracielai Iturbidei (Graciela Iturbide). Apbalvošanas ceremonijā uzvarējušo un atlasīto fotogrāfu darbi būs apskatāmi ikgadējā izstādē Somerset House, Londonā (worldphoto.org/sony-world-photography-awards-exhibition).

PAR PASAULES FOTOGRĀFIJAS ORGANIZĀCIJU

Pasaules fotogrāfijas organizācija ir globāla platforma fotogrāfijas kultūras attīstībai. Tās piedāvātās programmas un konkursu iniciatīvas sniedz vērtīgas iespējas māksliniekiem, veicinot informācijas apmaiņu fotogrāfu starpā, kā arī palielinot šī mākslas veida popularitāti un atzinību sabiedrībā. Sony World Photography Awards ir Pasaules fotogrāfijas organizācijas galvenā programma. Pasaules fotogrāfijas organizācija ir viena no trim kultūras organizācijas Creo daļām, kas ir atbildīga par iniciatīvu un programmu nodrošināšanu trīs nozarēs: fotogrāfijas, filmu un laikmetīgajā mākslā.

Instagram (@worldphotoorg), Twitter (@WorldPhotoOrg) un LinkedIn/Facebook (World Photography Organisation).

 

SONY GROUP CORPORATION

Sony Group Corporation ir radoša izklaides kompānija, kas balstās uz tehnoloģijām. No videospēļu un tiešsaistes tehnoloģijām līdz mūzikas, attēlu un elektronikas produktiem, kā arī attēlveidošanas un sensorajiem risinājumiem – Sony mērķis ir piepildīt pasauli ar emocijām, izmantojot radošuma un tehnoloģiju potenciālu. Plašāka informācija: sony.com/en

 

SONY CORPORATION

Sony Corporation ir atbildīga par elektroniskajiem produktiem un risinājumiem Sony Group organizācijā. Sony rada produktus un pakalpojumus priekš mājsaimniecības, izklaides, audio un attēla veidošanas un mobilajiem sakariem. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet vietni: www.sony.net

 

CREO

Creo iniciē un organizē pasākumus un programmas trīs galvenajos virzienos: fotogrāfija, filmas un laikmetīgā māksla. Creo tika dibināts 2007. gadā kā Pasaules fotogrāfijas organizācija, un kopš tā laika tā darbības joma ir paplašinājusies, veicinot savu misiju – attīstīt jēgpilnas iespējas radošiem cilvēkiem un paplašināt kultūras aktivitāšu apjomu. Creo vadošie projekti ietver Sony World Photography Awards, Sony Future Filmmaker Awards, PHOTOFAIRS Shanghai, Photo London un gaidāmo PHOTOFAIRS New York. Sadarbojoties ar Angus Montgomery Arts, Creo palīdz īstenot pasākumus, kas ietver dažus no pasaules vadošajiem mākslas gadatirgiem. Nosaukums ir iegūts no latīņu valodas, kas nozīmē “es radu”, un tieši šādā garā Creo cenšas dot spēku radošām personībām. www.creoarts.com